شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی همه ساله قبل از فرا رسیدن دهه فجر عناوین و شعارهایی را برای روزهای به یادماندنی این دهه اعلام می‌کند و یک شعار محوری نیز در راس این شعارها مطرح می‌شود.

شعار محوری امسال «انقلاب اسلامی، بالنده و مقتدر، چون کوه استوار»  است و سال گذشته با شعار محوری «انقلاب اسلامی، زنده و پویا در پرتو ولایتمداری، جهاد و مقاومت» دهه فجر را پشت سر گذاشتیم.

نخستین روز دهه فجر مصادف با سالروز ورود تاریخی بنیانگذار جمهوری اسلامی به میهن است؛ روزی که خورشید انقلاب در ایران طلوع کرد و نوید رها شدن از بند ظلم طاغوتیان داد. در این روز بسیاری از شخصیت ها و نهادها با حضور در بهشت زهرا (س) با آرمان های امام خمینی (ره) تجدید پیمان کرده و بر پایبندی خود به اصول انقلاب تاکید می کنند.

مهدی قره شیخلو رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه معتقد است: حضور مسئولان و گروه های مختلف در ایام الله دهه فجر در حرم امام خمینی (ره) مسئولیت و تکلیف آنان را بیشتر می کند تا جایگاه خود را فراموش نکنند و با جدیت و تلاش بیشتر به تکالیف خود عمل کنند.

وی افزود: البته ما نباید از برگزاری برنامه های تشریفاتی و نمادین غافل شویم به شرط این که به عنوان عاملی در راستای احساس مسئولیت بیشتر باشد و زنده نگه داشتن یاد و خاطره حضرت امام (ره) به عنوان احیاگر قرآن در عصر حاضر وظیفه همه است.

نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در اعلام عناوین و شعارهای دهه فجر گفت: یکشنبه ۱۲ بهمن روز انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره)، عبد صالح خدا، احیاگر اسلام ناب محمدی (ص) نام گرفته است.

برپایی مراسم در فرودگاه مهرآباد، محل جلوس امام خمینی (ره) در بهشت زهرا، حرکت نمادین موتورسواران از فرودگاه مهرآباد تا بهشت زهرا، به صدا درآوردن سوت قطارها و کشتی ها و نواختن زنگ انقلاب در مدارس از برنامه هایی است که همه ساله در این روز برگزار می شود که امسال با توجه به ضرورت رعایت فاصله اجتماعی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا این برنامه ها به صورت محدود و نمادین برگزار خواهد شد.

دهه فجر امسال می گوییم یادش بخیر سال گذشته در ۱۲ بهمن در کنار همدیگر مشت ها را گره کرده و شعار مرگ بر آمریکا سر می دادیم و سرود خمینی ای امام را زیر لب زمزمه می کردیم و به یاد ورود حضرت امام (ره) شاهد پرواز هزار و ۳۵۷ کبوتر بر بالای محل جلوس امام (ره) بودیم و شاید سال آینده به یکدیگر بگوییم یاد ایام کرونایی سال ۹۹ بخیر که مجبور بودیم سالگرد ورود امام (ره) را در فضای مجازی دنبال کنیم و با رعایت فاصله اجتماعی و ماسک بر دهان شاهد برنامه های اجرا شده در حرم امام بودیم و ۲۲ بهمن فقط راهپیمایی خودرویی و موتوری در خیابان آزادی داشتیم.

یکی از ویژگی های بزرگداشت مناسبت های دهه فجر گرامی داشت روزهایی است که با ایام الله دهه فجر مصادف می شود و امسال سالروز ولادت حضرت زهرا (س) و ولادت امام خمینی (ره) با چهارمین روز دهه فجر مصادف شده و شعار این روز «انقلاب اسلامی، سیره فاطمی، منزلت زن، سبک زندگی ایرانی  اسلامی» است و بیان سیره و سبک زندگی حضرت زهرا (س) و گرامی داشت مقام زن و روز مادر در این ایام حال و هوای دیگری دارد تا ضمن گرامی داشت یاد زنان انقلابی و مادران شهید پرور پای صحبت های آنان بنشینیم و ناگفته های انقلاب را از زبان آنان بشنویم.

از طرف دیگر امسال به نام جهش تولید مزین شده است و دهه فجر فرصتی را فراهم می آورد تا کارشناسان اقتصادی به تبیین دستاوردهای یک سال اخیر بپردازند و مشخص کنند با توجه به موانع داخلی و خارجی چه میزان در جهش تولید موفق بوده ایم. بر همین اساس روز دوشنبه ۱۳ بهمن به شعار انقلاب اسلامی، عدالت اجتماعی،‌ اقتصاد مقاومتی، جهش تولید مزین شده است و قرار است سازمان ها و نهادها به این مناسبت برنامه هایی را در فضای مجازی اجرا کنند.

سه شنبه ۱۴ بهمن نیز مزین به شعار انقلاب اسلامی،‌ جوان ایرانی، امید و خودباوری، پیشرفت علمی شده است تا همانگونه که بارها رهبر انقلاب به مسئولان تاکید کرده اند گزارشی از پیشرفت های ۴۰ سال اخیر ارائه کنند و بذر امید را در دل های مردم بکارند.

همچنین در تقویم ملی یکشنبه ۱۹ بهمن به عنوان روز نیروی هوایی نام گرفته و شعار این روز «انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح جهادی، اقتدار و صلابت، امنیت پایدار» می باشد و یادآور میثاق نیروی هوایی ارتش با امام خمینی (ره)‌ در جماران است.

همه ساله اولین پنجشنبه از دهه فجر مزین به نام شهداست و ۱۶ بهمن امسال با شعار «انقلاب اسلامی، مجاهدت انقلابی، کرامت انسانی، ایثار و شهادت طلبی» به یاد شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس با حضور در بهشت زهرا البته با رعایت شیوه نامه های بهداشتی، ضمن شنیدن پیام رهبر معظم انقلاب شاخه گلی بر قبور شهدا می گذاریم.

البته امسال علاوه بر زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای مدافع حرم، ایثار و فداکاری های پزشکان، پرستاران و کادر درمانی را به عنوان مدافعان سلامت گرامی می داریم که طی یک سال گذشته به شهادت رسیدند و به همین مناسبت روز  ۲۰ بهمن «روز انقلاب اسلامی،‌ بسیج فداکار، خدمت مؤمنانه، مدافعان سلامت » نام گرفته است.

معمولا اولین جمعه دهه فجر هر سال نیز به امید ظهور خورشید ولایت نامی از امام زمان (عج) در شعارهای دهه فجر ثبت می شود و امسال این شعار در ۱۷ بهمن با عنوان « انقلاب اسلامی، قرآن و معنویت، وحدت اسلامی، آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی (عج)» نام گرفته است و خطیبان جمعه به بیان ویژگی های یاران امام زمان (عج) و رابطه انقلاب اسلامی و حضر ولی عصر (عج) می پردازند.

امسال نیز همچون سال گذشته یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را زنده نگه می داریم تا مکتب او زنده بماند و به همین مناسبت سه شنبه ۲۱ بهمن روز «انقلاب اسلامی، مکتب شهید سلیمانی، جبهه مقاومت، استکبارستیزی» نام گرفته تا کارشناسان سیاسی و مسائل بین المللی به دستاورهای جبهه مقاومت در دهه های اخیر بپردازند و زوایای پیدا و پنهان صدور انقلاب اسلامی را به اقص نقاط جهان تبیین کنند.

با توجه به اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب که دو سال پیش به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب از سوی رهبر معظم انقلاب منتشر شد، یک روز از ایام الله دهه  فجر نیز به تبینن این بیانیه اختصاص یافته و شنبه ۱۸ بهمن روز «انقلاب اسلامی، بیانیه گام دوم انقلاب، امت ولایی، تمدن نوین اسلامی» نامیده می شود.

بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی یک منشور برای «دومین مرحله‌ خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی» و «فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی» را رقم خواهد زد. این گام دوم، انقلاب را «به آرمان بزرگش که ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمیٰ (ارواحنافداه) هست» نزدیک خواهد کرد.

۲۲ بهمن به عنوان یازدهمین روز از دهه فجر و روز جشن پیروزی انقلاب اسلامی به نام «انقلاب اسلامی، یوم الله ۲۲ بهمن، عید بزرگ اسلامی، سرآغاز حکومت الله بر جهان» مزین شده و اگرچه همه ساله مردم ایران با حضور خود در راهپیمایی های سراسری این روز بزرگ را جشن می گیرند ولی امسال به دلیل ویروس کرونا این جشن به صورت محدود و تعدادی موتورسوار و دوچرخه سوار این روز را به شکلی نمادین جشن می گیرند.

  امسال مراسم ۲۲ بهمن عمدتا به ‌صورت نمادین و به صورت خودرویی و موتوری برگزار می شود که این مصوبه ابلاغ و به ‌دقت اجرا می‌شود که ما هم برای ۲۲ بهمن مراسم داشته باشیم و هم به گونه‌ای نباشد که مشکلی برای مردم رخ دهد.

نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیز گفت: مراسم ۲۲ بهمن ماه برغم وجود کرونا نباید به تعطیلی کشانده شود و امسال شاهد راهپیمایی به صورت خودرویی و ترکیبی از حضور خودروهای شخصی و موتورسیکلت خواهد بود.

زندگینامه

اوقات شرعی

خاطرات و نوشته ها

IMAGE

 گردان اعزامي بسيج مريوان سال 1359   شهید سید یوسف کابلی...


ادامه مطلب ...

IMAGE

گرچه کربلای 4 به ظاهر عملیاتی ناموفق بود اما مطلعی بود...


ادامه مطلب ...

IMAGE

 عمليات والفجر ٤ شهید یوسف کابلی : راوی : حسین اختراعی  ...


ادامه مطلب ...

IMAGE

شهید محسن وزوایی شهيد وزوائي از كودكي بدليل اينكه پدرش...


ادامه مطلب ...

IMAGE

راوي حاج عباس برقي   سفر  بي بازگشت سردار حاج احمد...


ادامه مطلب ...

صلوات ((((با عرض تقدير و تشكر از زحمات بي شائبه و خدمات ارزنده  دوستان بزرگوار آقایان حمید علوی ،حسین اختراعی ،اسماعیل فتخانی ، ابراهیم ملک لو  چه مادي و معنوي  در یاری رساندن ادامه سایت ،آرزوي موفقيت براي اين بزرگواران را از درگاه ايزد منان خواستارم.))) ) =================================  (سال 1400 بخاطر بیماری کرونا برنامه های هییت بصورت مجازی در اپلیکیشن آی گپ مستقیم پخش می گردد  )         
JSN Mico is designed by JoomlaShine.com